Radionica "Edukacija o računarstvu visokih performansi" u Osijeku, 12. 9. 2024.
12 Sep

Radionica "Edukacija o računarstvu visokih performansi" u Osijeku, 12. 9. 2024.

U suradnji s Tera Tehnopolis Srce u Osijeku 12. rujna 2024. organizira jednodnevnu radionicu "Edukacija o računarstvu visokih performansi" u sklopu projekta Europski digitalni inovacijski centar „CROatian Industry and Society BOosting“ (EDIH CROBOHUB++)“.

Radionica je namijenjena tvrtkama koji žele saznati više o ključnim aspektima, prednostima i praktičnim načinima korištenja tehnologije računarstva visokih performansi u poslovanju i razvoju proizvoda.

Izdvajamo iz SN98: Podaci u središtu

U 98. broju Srce novosti upoznajte se s uslugama Srca koje su namijenjene znanstvenicima za prikupljanje, obradu i analizu podataka te uslugama za pohranu, dijeljenje i ponovno korištenje podataka

Privremena nedostupnost mreže

Jutros, u razdoblju od 7:36 do 8:28 sati tijekom redovne nadogradnje došlo je do tehničkih problema s mrežom. Problemi su otklonjeni i sve usluge su ponovo dostupne.

Završeni upisi novih studenata

Ove godine je na visoka učilišta koja koriste ISVU upisano 20 000 studenata, a najveći broj upisanih u jednom danu iznosio je 6600. Upisi su prošli uspješno i bez problema.

vizual događanja
07 Aug

Srce Café: Srijeda s naprednim računanjem

Pridružite nam se na sljedećoj ljetnoj kavi Srce Café: Srijeda s naprednim računanjem koja će se održati u srijedu 7. kolovoza 2024. godine, s početkom u 11 sati putem sustava za webinare Adobe Connect.

Na sljedećem druženju u ovom formatu predstavit ćemo novosti vezane uz uslugu Napredno računanje, od kojih ističemo nadogradnju superračunala „Supek“ i promjene u redovima računalnog klastera Padobran.