Završeni upisi novih studenata

29. 7. 2024.

Završeni su upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na većini od 117 visokih učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Trenutačno ISVU koristi oko 143 200 studenata.

Nakon objave konačne rang liste kandidata koji su ostvarili pravo upisa na studijske programe 17. srpnja 2024. godine u ISVU su za 113 visokih učilišta iz Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) prebačeni podaci o 22 132 budućih studenata, a za više od 20 000 evidentiran je upis na visoka učilišta u ISVU, što je oko 90 % od ukupnog broja učenika koji su stekli uvjete za upis na fakultet ili akademiju.

Upisi su protekli uspješno, bez tehničkih problema, uz nešto veće opterećenje sustava nego u razdoblju izvan upisa. ISVU je uspješno odradio sve zahtjeve korisnika i proslijedio informacije o novoupisanim studentima u druge povezane sustave: u Informacijski sustav studentskih prava (ISSP) i Informacijski sustav akademskih kartica (ISAK).

Upis novih studenata započeo je 17. srpnja 2024. godine. Većina studenata upisana je u razdoblju od 17. do 23. srpnja, njih gotovo 19 000. Najveći broj upisanih studenata u jednom danu, oko 6600, dostignut je 18. srpnja 2024. godine.

Za više od 18 700 studenata evidentiran je upisni list u 2024. / 2025. akademsku godinu. Više od 17 150 studenata upis je obavilo u referadama na visokim učilištima, a oko 1600 studenata obavilo je upis godine putem Studomata.

Za visoka učilišta koja imaju uspostavljenu vezu između sustava ISVU i AAI@EduHr, u AAI@EduHr imenike visokih učilišta proslijeđeno je oko 12 000 zahtjeva za kreiranje elektroničkih identiteta.

Visoka učilišta koriste ISVU u različitom obimu, u skladu s njihovim potrebama i mogućnostima, a održavanje i razvoj programske podrške za Informacijski sustav visokih učilišta osigurava Srce.