Četrnaesto harvestiranje nacionalne domene
Srce u suradnji s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu provodi četrnaesto harvestiranje sadržaja svih web sjedišta na vršnoj .hr domeni.
Srce u suradnji s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom u Zagrebu provodi četrnaesto harvestiranje sadržaja svih web sjedišta na vršnoj .hr domeni.
Srce pokrenulo Srce Café: CroRIS, novi format podrške korisnicima sustava CroRIS, čije je prvo izdanje 11. prosinca privuklo veliki interes zajednice korisnika, a stručnjaci Srca su tom prilikom predstavili ključne novosti vezane uz sustav.
U četvrtak, 12. prosinca 2024. u Srcu je održan Sveučilišni dan e-učenja i proslava 17 godina rada Centra za e-učenje Srca. Proslavi su prisustvovali brojni uzvanici iz sustava visokog obrazovanja i znanosti – korisnici usluga Centra za e-učenje Srca te suradnici i članovi mreže e-učenja koju Srce kontinuirano gradi.
Na međunarodnoj Konferenciji o dijeljenju podataka i sekundarnoj analizi u istraživanjima dobrobiti djece i mladih u organizaciji Hrvatskog arhiva podataka za društvene znanosti (CROSSDA) Srce predstavilo usluge i podršku namijenjenu istraživačima.
Na grčkom nacionalnom tripartitnom sastanku EOSC-a Srce predstavilo zaokruženi set usluga kojima hrvatskim znanstvenicima omogućava postizanje iskoraka u njihovom znanstvenom radu te implementaciju načela otvorene znanosti.
Objavljen je raspored tečajeva i radionica za siječanj. Prijave počinju u četvrtak, 12. prosinca 2024. u 8 sati i trajat će do popunjenja slobodnih mjesta.
Program Razgovora u Srcu obuhvatio je predavanja o podatkovnim centrima Srca, primjeni novih alata i tehnologija za energetsku učinkovitost i optimizaciju električne energije u podatkovnim centrima te nadolazećoj obvezi izvješćivanja Europske komisije o energetskim svojstvima podatkovnih centara.
Na UNIC studentskom danu stručnjaci Srca predstavili Virtualni kampus i aktivno sudjelovali u panel raspravi „Kampus budućnosti“.
Na konferenciji Mreža znanja u Ljubljani Srce predstavilo zaokruženi set usluga kojima hrvatskim znanstvenicima omogućava postizanje iskoraka u njihovom znanstvenom radu te rad Inicijative za Hrvatski oblak za otvorenu znanost.
Tijekom 2024. godine pokrenut je projekt kojim je nakon nabave opreme uspostavljena nova infrastruktura CIX-a.